top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraagnieszkaseweryn

Korzyści z rodzinnych gier planszowych

Zaktualizowano: 21 lut 2023


Gry planszowe są doskonałym sposobem na spędzenie czasu w rodzinie i mają wiele korzyści dla wszystkich uczestników. Oto kilka z tych korzyści:


Budowanie relacji:

Wspaniały sposób na budowanie więzi i relacji w rodzinie, gdy podczas gry uczestnicy mogą rozmawiać, śmiać się i poznawać się nawzajem w sposób, który nie zawsze jest możliwy podczas codziennych zajęć.


Wspólne cele:

Może pomóc w budowaniu poczucia wspólnoty i uczucia, że wszyscy są na jednej stronie. Wspólne dążenie do osiągnięcia celu może wzmacniać poczucie jedności i współpracy w rodzinie.


Rozwój umiejętności społecznych:

Gry planszowe uczą dzieci podstawowych umiejętności społecznych, takich jak współpraca, empatia, rozwiązywanie konfliktów i umiejętność wyrażania siebie. Dzieci uczą się, jak pracować w grupie, jak radzić sobie z emocjami i jak rozumieć perspektywę innych osób.


Rozwój umiejętności poznawczych:

Wymagają myślenia, planowania, przewidywania i podejmowania decyzji, co może pomóc w rozwijaniu umiejętności poznawczych u dzieci. Dzieci uczą się rozpoznawać kolory, kształty, liczby, litery i słowa, co może pomóc w rozwoju ich umiejętności czytania, pisania i liczenia.


Rozwój językowy:

Gry planszowe, które wymagają od dziecka opowiadania historii, opisywania obrazków, albo wymiany myśli z innymi graczami, pomagają w rozwoju mowy dziecka. Dziecko ćwiczy swoją zdolność do słuchania, myślenia, wyrażania swoich myśli i uczuć.


Rozwój motoryki:

Te które wymagają ruchu, np. ruchów palców, rąk, lub całego ciała, pomagają dziecku w rozwijaniu swojej motoryki i koordynacji. Na przykład, umieszczanie pionków na planszy, ruch w określonym kierunku lub wykonywanie ruchów ciała przy pomocy planszy interaktywnej, może pomóc dziecku w rozwijaniu swoich zdolności manualnych.


Rozwój emocjonalny:

Gry planszowe wymagają skupienia uwagi i cierpliwości. Dzieci uczą się, jak skupić się na zadaniu i jak czekać na swoją kolej, co może pomóc w rozwoju ich koncentracji i cierpliwości. Pomagają dziecku w radzeniu sobie ze stresem i emocjami, poprawiają samodyscyplinę i cierpliwość. Dzieci uczą się, jak kontrolować swoje emocje, jak radzić sobie z porażką i jak cieszyć się ze swoich sukcesów. Jest to doskonały sposób na naukę zasad i reguł. Dzieci uczą się, jak działać zgodnie z zasadami, jak przestrzegać reguł.


To doskonały sposób na wspólną zabawę i spędzenie czasu w rodzinie. Na relaks i rozrywkę, które pomogą w odcięciu się od codziennych spraw. Dzieci uczą się, jak współdziałać z innymi ludźmi i jak się bawić w sposób, który jest bezpieczny i przyjemny dla wszystkich. Mogą pomóc w budowaniu wspomnień i emocji, które pozostaną na długo w pamięci uczestników.

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page